images

40 x 20 Adult Ch’ship fixtures Semi Finals

GREENSHIRT1

 

 

Saturday 23rd February

At Piercestown

5.30pm                 SD           Micky Berry/Miley Cash (BAT) v Peter Hughes/Galen Riordan (BAH)

 

Monday 25th February

At Bree

7.15pm                 JCS         JR Finn (BAM) v Kevin Doyle (DAT)

8.00pm                 MBS       Shane Rossiter (BAM) v Ricky Barron (BAT)

 

Davidstown

7.15pm                 JCD         Niall Lacey/PJ Lacey (STJ) v John Murphy/James Nolan (KIL)

8.00pm                 DMS      Jim Doyle (BAT) v Pat Lacey (STJ)

 

Horeswood

7.15pm                 JDS         Tom Cummins (HOW) v Robbie Codd (TLU)

8.00pm                 MAS      Frank Maddock (BAM) v James Freeman (DAT)

 

Oulart

7.15pm                 MBS       Damien Kelly (COG) v John Roche (CAB)            

8.00pm                 JCS         Peter McGrath (COG) v Paddy Cheevers (HOW)

 

At Piercestown

7.15pm                 IS            Barry McWilliams (HOW) v Michéal Busher (BRT)

8.00pm                 GMAS   Pechelli English (DAT) v Declan Hart (HOW)

 

At St. Josephs

7.15pm                 GMAS   Richie Culleton (STJ) v Tony Breen (TLU)

8.00pm                 JS            Paddy Haughton (STY) v Justin Heffernan (OUL)

 

Wednesday 27th February

Coolgreany

7.15pm                 IS            Darren O’Toole (COG) v Galen Riordan (BAH)

8.00pm                 WJD       Tanya O’Toole/Una Byrne (COG) v Amanda Kelly/Sandra Kelly (TLU)

 

At St. Josephs

7.15pm                 WJD       Marguerite Gore/Holly Hynes (SMY) v Chloe Cashe/Roisin Walsh (STJ)

8.00pm                 GMAD  Pechelli English/Eamon Bowe (DAT) v Tom Byrne/Jimmy Dunne (KIL)

 

Friday 1st March

At St. Josephs

7.15pm                 WJBS     Olivia Sweeney (STJ) v Julie Kearney (STJ)

8.00pm                 JS            Fergal McWilliams (HOW) v Damien Kelly (COG)

Saturday 2st March

At Coolgreany

6.30pm                 SS           Peter Hughes (BAH) v Jason Murphy (CAB)

7.15pm                 SS           Gavin Buggy (STJ) v Miley Connors (BAT)

 

At Piercestown

6.30pm                 JDS         Paddy Curran (SMT) v Richard Flynn (TLU)

7.15pm                 JBS         Paddy Cheevers (HOW) v Robert Byrne (BRT)    

 

At St. Josephs

5.30pm                 JCD         JR Finn/Alan O’Neill (BAM) v Kevin Doyle/Tomás O’Shea (DAT)

6.15pm                 JBS         Shane Rossiter (BAM) v Dom Stafford (DAT)

 

Monday 4th March

At Bree

7.15pm                 JDD        Tom Byrne/Jimmy Dunne (KIL) v Patrick O’Connor/Peter Sutton (OUL)

8.00pm                 JDD        Tom Cummins/Richard Ryan (HOW) v Timmy Farrell/Tomás Murphy (KIL)

 

At St. Josephs

7.15pm                 MBGS   Martin Crowley (STJ) v Tommy Haughton (STJ)

8.00pm                 MBGS   James Stanners (STM) v Noel Butler (STJ)

 

Wednesday 6th March

At Bree

7.15pm                 ID            Pechelli English/Mick Armstrong (DAT) v Barry McWilliams/Fergal McWilliams (HOW)

8.00pm                 GMAD  Donal Doyle/Nicky Curran (STM) v Declan Hart/Garret Somers (HOW)

 

At Davidstown

7.15pm                 JBD         Shane Rossiter/JR Finn (BAM) v John Murphy/James Nolan (KIL)

8.00pm                 GMBS   Brendan Murphy (CAB) v Jimmy Dunne (KIL)

 

At Piercestown

7.15pm                 ID            Felix Doran/Paddy Berry (BAT) v Malachy Whelan/John Roche (CAB)

8.00pm                 SD           Gavin Buggy/Paul Lambert (STJ) v Jason Murphy/Cory Murphy (CAB)

 

At St. Josephs

7.15pm                 WJS       Holly Hynes (STY) v Chloe Cashe (STJ)

8.00pm                 WJS       Marguerite Gore (SMY) v Amanda Kelly (TLU)

 

 

 

Saturday 9th March

At Piercestown

6.30pm                 JBD         Kevin Doyle/Dom Stafford (DAT) v Robert Byrne/PJ Martin (BRT)

7.15pm                 O35S      Niall Lacey (STJ) v John Murphy (CAB)

 

Monday 11th March

At Bree

7.15pm                 ID            James Bergin/Donal Doyle (STM) v Pechelli English/Mick Armstrong (DAT) or Barry McWilliams/Fergal McWilliams (HOW)

8.00pm                 MBD      Ricky Barron/Mick Donovan (BAT) v Tom Cummins/Richard Ryan (HOW)

 

At Oulart

7.15pm                 JD           Tommy Armstrong/Padhraic Roberts (KIL) v Damien Kelly/Ned Connors (COG)

8.00pm                 JD           Justin Heffernan/Dinny Linden (OUL) v Tom Murphy/Michael Sinnott (OUL)

 

At Piercestown

7.15pm                 GMBS   John Bail (STM) v Tom Byrne (KIL)

8.00pm                 MBD      Shane Rossiter/Phil Coleman (BAM) v Dom Stafford/Tomás O’Shea (DAT)