images

Handball Juvenile Fixture List B Semi-Finals

Girls

 

Juvenile Fixture List  B Semi-Finals

Saturday 2nd March 2013

Doubles competition run on a knock-out basis.

At Piercestown:

BU-11

D R16

Darren Cadogan/Dean Murphy BAM v Eoin O’Connor/Michael Gaynor

BAM

6.30pm    
BU-12

D R16

Joe Barrett /Darragh Heffernan COG v Seán McCormack/Padraig Leacy BAM 7.00pm    
BU-12

D R1

Kyle Whitmore/ Sam Cody COG v Quintan Kehoe/Doireann Dunne BAM 7.30pm    

 

Sunday 3rd March 2013.

At St. Josephs 1:

BU-11C

Q/F

Dillon Scott BAM   Michael Gaynor BAM 3.00pm    
BU-11B

S/F

Dean O’Neill BAM   Cian Byrne STJ 3.30pm    
BU-14 D R16 Darren Maddock/Paddy White BAM v Ryan Monaghan/Conor Lacey BRT 4.00pm    
BU-10 D R16 Ben Keeling/Aaron Dempsey STJ v Justin Dempsey/Corben Browne STJ 4.30pm    
GU-12B

S/F

Clodagh Walsh STM V Anna Kearney STJ 5.00pm    

 

At St. Josephs 2:

BU-12B

S/F

Darragh Hayes STJ v Conor Kehoe STJ 3.00pm    
BU-10B

S/F

Pierce Arthurs STJ v Conor Dobbs STJ 3.30pm    
BU11A

S/F

Richard Lawlor STJ v Cian Browne COG 4.00pm

 

   
BU12B

S/F

Seán Kelly STY V Ciarán Cullen STJ 4.30pm    
BU13B

R.Robin

Darragh Byrne BRT V Ciarán Connolly TLU 5.00pm    

 

Scores so far in round Robin. Top 2 in Final.

James Murphy BAM       2pts

Darragh Byrne BRT         1pt

Ciarán Connolly TLU       3pts

At St. Josephs 3:

GU-12

S/F

Erin Byrne STJ v Haley Bohana BAM 3.00pm

 

   
BU-14D

R16

David Murray / Jack Hendrick BRT v Criostoir and Paraic Reville BRT 3.30pm

 

   
BU11B

S/F

Nathan Byrne STJ v Cathal Connolly TLU 4.00pm

 

   
BU-13 D

QF

Robert Cogley/James Murphy BAM v Darragh Byrne /William Murray Byrne BRT 4.30pm    
BU-14 D

QF

Max Barnes/Jordan Barnes STY v Barry stone Walsh/Shane Rowe Eustace BRT 5.00pm    

 

At Coolgreaney:

BU-11 D

Q/F

Josh Kavanagh/Tom Butler STJ v Michael Morrissey/Jake Kelly COGS 12.00pm    
BU-10 D

Q/F

Cathal Cummins/Killian Murphy BAM v Scott Leonard/ Ryan Boland COG 12.30pm    

 

 

At Davidstown:

BU-10B

S/F

Aaron Dempsey STJ v Ryan Boland COG 4.00pm

 

   
GU-13B

S/F

Lauren Flanagan COG V Aoife Cullen BAM 4.30pm

 

   
GU-13B

S/F

Lucia Merrigan COG V Lettie Whelan STM 5.00pm

 

   
        5.30pm

 

   
    v   6.00pm