images

Wexford Winter handball League Semi Final Results

Wexford Winter handball League Semi Final Results

Premier Division

Gavin Buggy St Joseph’s beat Peter Funchion Kells

Michael Duxie Walsh Talbot’s Inch beat Paul Lambert St Joseph’s

Division 1

Darren O’Toole Coolgraney beat Ciaran Neary Talbot’s Inch

Daniel Fenlon Garryhill beat Chris Doyle Coolboy

Division 2

Ollie Ryan Garryhill beat Tony Breen Templeudigan

Peter McGrath Coolgraney beat Barry McWilliams Horeswood

Division 3

Kevin Barrett Garryhill beat Diarmuid Burke Kells

Division 4

Robert Byrne Bridgetown beat Martin Clancy Tinryland

Andrew Dowling Monavea beat John Quinn Arklow

Division 5

David Redmond Templeudigan beat Paul Dowling Mothel

Ricky Barron Barntown beat Sean Ryan Garryhill

Division 6

John O’Neill Goresbridge beat Eugene English Ballyhogue

Eammon Purcell Windgap beat Drew Keogh Arklow

Division 7

Keith Armstrong Davidstown beat Billy Rossiter Ballyhogue

Robert Doyle Bridgetown beat Paddy Cheevers Horeswood

Division 8

Paddy Doyle Coolboy beat Kevin Cowman Templeudigan

Sonny Sheils Ballyhogue beat John Moran Ballymitty

Division 9

John Murphy Kilmyshall beat Harry Leacy St Joseph’s

Tomas Cummins Horeswood beat Kevin Rossiter Garryhill

Division 10

Alan Armstrong Davidstown beat Kiall Byrne Templeudigan

Tommy Hardy St Mary’s beat Paddy Curran St Martin’s

Division 11

Gavin Goggins St Mary’s beat Eammon Bowe Davidstown

Richard Ryan Horeswood beat Paul Treacy Arklow

Division 12

Brian Busher Bridgetown beat Andrew Corish Horeswood

Sean Doyle Arklow beat John Stafford Arklow

Division 13

James Stanners St Martin’s beat Jimmy Dunne Kilmyshall

Tom Byrne Kilmyshall beat Jack Roche Bridgetown

Division 14

Timmy Farrell Kilmyshall beat Jason Kehoe St Joseph’s

Division 15

Tommy Haughton St Mary’s beat James Greene Davidstown

Kieran Reville Horeswood beat Noel Butler St Joseph’s

Division 16

David Stanners St Martin’s beat Mick Leacy St Martin’s

Robert Menton Coolgraney beat Eddie Lawlor Coolgraney

Division 17

Daniel Kelly Templeudigan beat Darren Murphy Kilmyshall

Conor Nolan St Josephs beat Laurence Dunne Kilmyshall

Womens Division 1

Marguerite Gore St Mary’s beat Ciara Mullins Garryhill

Mary Phelan Clogh beat Ellen O’Connor Leixlip

Women’s Division 2

Cora Doyle St Joseph’s beat Sarah O’Connor St Martin’s

Roisin Walsh St Joseph’s beat Ciara Jordan Coolgraney

21248_10151522405904908_1400880379_n